• İptalin erken verilmiş bir karar olduğunu düşünüyoruz. Yeniden değerlendirebilir misiniz?

  Yarışma sürecimiz sadece final etkinliğinden ibaret değildir. Takımların maket yapımı için birkaç aylık bir süreye ihtiyaçları bulunmakta ve bu süreci birlikte çalışarak geçirmeleri gerekmektedir. Ancak korona virüs salgını nedeniyle her türlü temasın risk haline geldiği ve kişisel mesafelerin korunması gerektiği önemle vurgulanmaktadır. Bu şartlar altında katılımcıların sağlığının önceliklendirilmesi kaçınılmadır. En ufak bir hastalık riskini kabul etmemiz söz konusu değildir.

 • Ertelenebilirdi, neden iptal edildi?

  Yarışmaya katılan takımlarda 4. Sınıf öğrencileri de bulunmaktadır ve bu öğrenciler dönem sonunda mezun olacaklardır. Yarışmanın ertelenmesi, Ekim ayından sonraya kalması anlamına gelmekte ve bu durum mezun olmuş ekip üyesi bulunan takımlar için sorun teşkil etmektedir. Tüm ekipler arasında eşitliğin sağlanması adına iptal kararı verilmiştir.

 • Kısa liste için seçim yapıldı mı? Kısa listeyi açıklar mısınız?

  2020 DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması kapsamında kısa liste için seçim yapılmamıştır. Yarışmamız iptal edildiği için bu konuda ayrıca bir açıklama yapılmayacaktır.

 • Ön değerlendirmenin yapılıp sonuçlarının açıklanması mümkün müdür?

  Ön değerlendirme finale katılacak ekiplerin belirlendiği bir aşama olduğundan ve bu yıl yarışmamız iptal edildiğinden kısa liste ile ilgili bir açıklama yapılmayacaktır.

 • Yarışmaya katılan projelerin akıbeti ne olacak? Aynı proje ile önümüzdeki yıl tekrar başvuru yapabilir miyiz?

  Önümüzdeki yılın projesine ilişkin detaylar başvuru süreci başladığında Ön Şartname ile açıklanacaktır.